Просмотр одиночного сообщения
Old 21-08-2015, 15:47   #8
agents
Banned
 
Аватар для agents
 
Сообщений: 1,628
Проживание: Одеса, Украина
Регистрация: 18-12-2007
Status: Offline
Цитата:
Сообщение от UYT
Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook:
http://www.facebook.com/groups/446416005413642/


Зi святом !

До уваги всіх любителів спорту, вишивання, сауни, пляжу та пива!
В неділю, 23 серпня, о 17.00 Товариство Українців міста Турку проводить зустріч всіх любителів футболу (шашликів) у чудовому місті відпочинку за адресою Krupuntie 65. З собою необхідно взяти гарний настрій, спортивну наснагу, щось схоже на футбольну форму (бажано футболку синього або жовтого кольору), любителям сауни 2Є, любителям пляжу купальний костюм і рушник (в кіоску поруч з сауною продають чай-каву-морозив…о, тож сало і сосиски беріть з собою). В кого нема можливості добратися до місця на авто - збираємося на парковці Купіттаа о 16-15. В програмі заходу - знайомство з футбольною командою і обрання їй вдалої назви (оголошується конкурс на кращу назву). Запрошуємо всіх!

Huomio kaikki, jotka rakastavat urheilua, saunaa, rantaa ja olutta!
Sunnuntaina 23. elokuuta klo 17.00 Turun Ukrainalaisten Yhdistys järjestää tapaamisen jalkapallon (grillin) faneille mukavalla virkistysalueella osoitteessa Krupuntie 65. Ottakaa mukaan hyvää mieltä, urheiluinspiraatiota, jalkapallovaatteita (mieluiten siniset tai keltaiset t-paidat), raha saunamaksua varten (2 euroa), uimapuvut ja pyyhkeet rantafaneille. (Virkistysalueella saunan lähellä on pieni kahvila, jossa on myynnissä teetä, kahvia ja jäätelöä, siis ottakaa SALOA ja makkaraa mukaan). Jos ei ole mahdollisuutta päästä paikalle autolla – tavataan Kupittaan puiston parkkipaikalla klo 16.15. Ohjelmassa on perehdytys jalkapallojoukkueeseemme ja sen nimeäminen (valitaan nimikilpailun voittaja). Tervetuloa!