Вернуться   Финляндия по-русски » Жизнь в Финляндии » Suomenkielinen keskustelupalsta
Логин
Пароль

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Оценить тему Опции просмотра
Old 15-04-2013, 16:54   #1
mets
Гость
 
Сообщений: n/a
Проживание:
Регистрация:
Status:
Talking auringonnousu juhla

Koko maailman työläiset ja talonpojat, kaikki rauharakastavat ihmiset, ja koko progressiivinen ihmiskunta lämpimästi onnittelee ja tervehtii Korean demokraattisen kansantasavallan kansalaisia ja maanjohtoa Kim Il-sung in 101- vuotisjuhlan johdosta.
Sydämelliset onnitellut ja syvät sympatiat Suurille seuraajalle, työväenpuolueen sihteerille, Korean armeijan komentajalle, Loistavalle toverille Kim Joung-unille!
Kaikki työläistoverit ympäri maailmaa maltittomasti odottavat Suurta kansanjuhla ja sotilasparaatia Pjongjangissa Kansankunnan auringon Kim Il-sungin kunniaksi!
Kaikki työläistoverit seisovat Korean demokraattisen kansantasavallan kanssa yhdessä tiiviissä rivissä taistelemassa imperialismia vastaan!

olisi kiva tietää onko Suomen ulkoasiainministeriö lähettänyt jotain tämän tyypistä korean pääjohdolle?
suuri juhlahan se on!
miksi ei vois onnitella?
 
0
 
0
    Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять файлы
Вы не можете редактировать сообщения

vB коды Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.



» Объявления на Doska.fi

» Галерея Финляндии

» Реклама на Doska.fi

» Реклама на Russian.fi


Часовой пояс GMT +3, время: 13:53.

Russian.fi - Финляндия по-русски © Suomitech Oy, 2002-2024 При использовании материалов с сайта указание ссылки на russian.fi обязательно