Вернуться   Финляндия по-русски » Жизнь в Финляндии » Paзвлeчeния, события и вcтрeчи
Логин
Пароль

 .
 
Опции темы Поиск в этой теме Оценить тему Опции просмотра
Old 06-10-2016, 09:15   #1
Jelenk@
В размышлениях о жизни
 
Аватар для Jelenk@
 
Сообщений: 1,789
Проживание: Хельсинки
Регистрация: 24-09-2003
Status: Offline
Хотите стать звездой финского кино?

Вот такое объявление передали нам в школе. Может, кто живёт в Хяме заинтересуется?

Kuvaamme Aku Louhimiehen Tuntematon Sotilas elokuvaa lokakuun 21. päivä Hämeenlinnassa ja etsimme 6-10 -vuotiaita venäjänkielisiä lapsia avustajiksi.

Kyseisessä kohtauksessa Veera opettaa luokallista lapsia, ja ohjaajan toive oli että lapset laulaisivat venäjänkielisen laulun ja osaisivat muutenkin kommunikoida venäjäksi.

Olisiko teidän koululaisillanne kiinnostusta lähteä yhteistyöhön kanssamme?

Jokainen osallistuva lapsi tarvitsee tietenkin vanhemman luvan olla kuvauksissa mukana.

Minulle voi ilmoittautua sähköpostiosoitteeseen pia.aho@tuntematonsotilas2017.fi ja laittaa mukaan huoltajan tiedot, sekä lapsen tiedot (Nimi, ikä, pituus, paino, vaatekoko, kengänkoko ja kokovartalokuva)

Kuvaukset järjestetään Hämeenlinnassa 21.lokakuuta, tarkkaa aikataulua ei vielä ole mutta suosittelemme varaamaan koko päivän vapaaksi.

-----------------
Я верю в равенство. Лысые мужчины должны жениться на лысых женщинах.
 
0
 
0
    Ответить с цитированием
 


Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять файлы
Вы не можете редактировать сообщения

vB коды Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.



» Объявления на Doska.fi

» Галерея Финляндии

» Реклама на Doska.fi

» Реклама на Russian.fi


Часовой пояс GMT +3, время: 18:22.

Russian.fi - Финляндия по-русски © Suomitech Oy, 2002-2024 При использовании материалов с сайта указание ссылки на russian.fi обязательно