Вернуться   Финляндия по-русски » Жизнь в Финляндии » Suomenkielinen keskustelupalsta
Логин
Пароль

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Оценить тему Опции просмотра
Old 02-03-2006, 02:59   #1
Mehlis
Гость
 
Сообщений: n/a
Проживание:
Регистрация:
Status:
Korol I Shut

Bändi perustettiin Leningradissa vuonna 1988, kaikki jäsenet olivat samalla luokalla, mikä luonnollisesti helpotti
perustamista. Jäseninä olivat: Mihail Gorshenev, Aleksandr Chikolev ja Aleksandr Balunov. Balunov päätti kohtalokkaasti olla yhtyeen musikantti. Andrei Knyazevin ja Mihail Gorshenevin historiallinen tapaaminen oli määrä tapahtua muutama vuosi
Pietarin opiston restauraation jälkeen. Siellä Andrei tutustuikin bändiin, jonka nimi oli silloin ”Kontora” eli Konttori. Gorshenev oli bändin solisti ja tärkein jäsen, sillä hän oli aina kannustamassa bändiä. Balunov oli kitaristi, Chikolev oli rumpali, rumpuna toimi silloin vielä oluttynnyri. Shurik Vasiliev hoiti bassoja ja Knyazev äänitti kaiken. Gorshenev tykästyi Knyazevin runoihin ja alkoi heti rustata niistä laulun sanoja. Kaikki, jotka uskoivat silloin tosiinsa, olivat nykyisen Korol i Shut – bändin jäseniä...

Lisää:
puhe
 
0
 
0
    Ответить с цитированием
Old 02-03-2006, 08:28   #2
MACTEP
 
Аватар для MACTEP
 
Сообщений: 17,663
Проживание: Turku
Регистрация: 05-09-2004
Status: Offline
Se on erittäin positiivista, että selaista bändiä kun Korol I Shut on nyt esitetty suomeksikin myös . Täältä löydät lisää matskua.
 
0
 
0
    Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять файлы
Вы не можете редактировать сообщения

vB коды Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.



» Объявления на Doska.fi

» Галерея Финляндии

» Реклама на Doska.fi

» Реклама на Russian.fi


Часовой пояс GMT +3, время: 03:12.

Russian.fi - Финляндия по-русски © Suomitech Oy, 2002-2024 При использовании материалов с сайта указание ссылки на russian.fi обязательно