![]() |
Vaimo pahoinpiteli miestään!
Anjalankoskelainen aviomies on joutunut jo kahdesti vaimonsa raa´an pahoinpitelyn uhriksi. Viimeisin tapaus sattui toukokuussa, jolloin vaimo löi miestä kirveen hamarapuolella päähän.
45-vuotias vaimo oli teon aikana koetusajalla saatuaan aiemmin Kouvolan käräjäoikeudelta puolentoista vuoden ehdollisen vankeusrangaistuksen miehensä törkeästä pahoinpitelystä. Tuolloin tekovälineenä oli ollut teräase. Toukokuun tapauksen tuomio tuli pahoinpitelystä. Käräjäoikeus määräsi naiselle yhdistetyksi rangaistukseksi 9 kuukautta vankeutta. Vankeusrangaistus määrättiin ehdottomana. Vaimon teko oli seurausta mustasukkaisuudesta aiheutuneesta riidasta, jota käytiin pariskunnan asunnossa. Mies ei esittänyt oikeudessa mitään vaatimuksia vaimonsa suhteen. http://www.kouvolansanomat.fi/Onlin.../200724221424/4 |
Tämä ei ole ihme. Muistaakseni 10 % parisuhteessa asuvista miehistä on joutunut puolisonsa pahoinpitelyn kohteeksi. Tosin noin 50 % näissä tapauksista myös mies on pahoinpidellyt puolisoaan.
|
Täytyy olla nössö mies! :)
|
Цитата:
:lol: Tämä ei ole vielä tasa-arvo... |
Heh..
ei tarvitse edes lehtiä lukea. Mun lempikaveri haudassa jo 7 vuotta. Vaimo iski veitsellä kaulaan. Ja muija, tietysti on vapautettu jo, koska hänellä on 2 lasta toisesta avioliitosta. Toinen tuttu koulukaveri saanut muijalta saksilla alapäähän. Onneksi pienessä kaupungissa oli sattumalta kirurgi joka osasi liitä valtimot yhteen. Isku osui suoraan valtimoon. Ja.. muijalle taas ei tullut mitään. Kaveri on invalidi, yks jalka ei liiku. Kaikki nämä huudot että naisia ei saa hakkaa , keksineet ne muijat jotka kerran saivat turpiin asian mukaisesti. Minä aina sanon että on olemassa semmoiset muijat , joille on pakko vetää turpiin, monille jopa voi vetää pää poikki. |
| Часовой пояс GMT +3, время: 20:11. |