Просмотр одиночного сообщения
Old 02-03-2007, 22:37   #63
-borz-
Registered User
 
Сообщений: 574
Проживание:
Регистрация: 05-09-2005
Status: Offline
Репутация: 0
Цитата:
Сообщение от По-душка
Твое предварительное согласие необходимо при массовой рассылке с использованием электронных средств связи (интернет, смс-ки и пр.). При обычной почтовой рассылке требуется твой запрет на прямой маркетинг.

26 § Suoramarkkinointi luonnolliselle henkilölle

- Automatisoitujen soittojärjestelmien sekä telekopiolaitteiden, sähköpostiviestien, tekstiviestien, puheviestien, ääniviestien tai kuvaviestien avulla toteutettua suoramarkkinointia saa kohdistaa vain sellaisiin luonnollisiin henkilöihin, jotka ovat antaneet siihen ennalta suostumuksensa.

- Muuta kuin 1 momentissa tarkoitettua suoramarkkinointia luonnolliselle henkilölle saa harjoittaa, jollei tämä ole sitä nimenomaisesti kieltänyt. Luonnollisen henkilön on voitava helposti ja maksutta kieltää tässä momentissa tarkoitettu suoramarkkinointi.

nimenomaan ... siinä on se reikkä mitkä monet frimat käyttäväät << jollei tämä ole sitä nimenomaisesti kieltänyt.>>

-----------------
PKHK
 
0
 
0
    Ответить с цитированием